VALFTEK® A.Ş., 1998 yılında sanayide kullanılan vana, seviye göstergeleri, yangın hidrantları ve diğer yardımcı tesisat elemanlarının imalat ve satışı amacıyla, konusunda 40 yılın üzerinde uğraş veren deneyimli mühendislerin önderliğinde kurulmuştur.


VALFTEK® A.Ş., tasarımı kendisine ait VALFTEK® markalı küresel vana, pislik tutucu, hidrant gibi ürünlerin yanı sıra, vana sektöründe 100 yılı aşkın süredir faaliyet göstermiş olan İtalyan Bonetti lisansı ile metal körüklü glob vana, pistonlu vana, küresel vana, çek vana, manyetik ve camlı seviye göstergeleri ile proses vanalarının imalatını da sürdürmektedir.

VALFTEK® A.Ş. 2009 yılında, artan ürün çeşitliliği ve üretim hacmini karşılayabilmek için Kocaeli Kartepe mevkiinde 8.650 m2 kapalı olmak üzere toplam 11.000 m2’lik yeni modern fabrikasında, çoğu mühendis kadrosuyla yeniden organize olarak ve makine parkını genişleterek çalışmalarına devam etmektedir. Mühendisliğin gerektirdiği duyarlılığı, teknik ve emniyet şartlarını taviz vermeden uygulayan VALFTEK®, vana sektöründe kalitesi, ürün çeşitliliği, güvenilirliği, zamanında teslimat ve sürekli gelişim içinde kalarak müşteri memnuniyetini karşılamakta, en deneyimli kadrosu ile sektörün lider firmaları arasında yer almaktadır.

VALFTEK® A.Ş. üretiminde olmayan yüksek basınç ve sıcaklık sürgülü vana, glob vana, çek vana, pislik tutucular, seviye göstergeleri, kondenstoplar, kondens pompaları, basınç düşürücüler, hava/sıvı atıcılar, nemlendiriciler, manifoldlar gibi tesisat elemanları ve aksesuar taleplerini karşılamak üzere konusunda lider uluslararası firmaların da mümessili olup, özel uygulamalar için çözümler de üretmektedir.

VALFTEK® A.Ş., ISO 9001:2015 Kalite Güvence sertifikası, PED 2014/68/EU Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliğine göre CE belgesi, EAC, TSE ve diğer zorunlu ürün belgelerine sahip olup uluslararası pazarda da rekabet gücünü sürdürmekte ve büyümesine emin adımlarla devam etmektedir.